Kişiye Özel Ders Programı – FenCebir Kurumsal
Öngösterim Görseli

Kişiye Özel Ders Programı

Öğrencilerle tanıştıktan sonra, düzenli görüşmeler belirlenir ve öğrenci tanıma formu, çalışma davranışları değerlendirme ölçeği gibi gerekli envanterler de uygulanarak kişiye özel uygulanabilirliği en yüksek çalışma programı hazırlanmış olur.
Öğrencilerin ders durumu ve seviyesine göre en uygun strateji belirlenerek, sıkılmadan zamanı en etkin şekilde kullanabileceği çalışma programı hazırlanır. Öğrencinin ders çalışma süresi çok uzun ya da çok kısa olmamalıdır. En az 40-45 dk süre ile çalışılıp sonra mola verilmelidir.
Öğrencinin yalnızca sevdiği dersleri çalışmasını önleyip, eksik olduğu zorlandığı derslere daha fazla zaman ayırması sağlanır. Öğrencinin sevmediği konularda 10-15 dk süren kısa çalışmaları konu bütünlüğü sağlanamaması nedeniyle tamamıyla başarısızlıkla sonuçlanacaktır.
Öğrenci mutlaka konu tekrarlarını yapmalı ve soru çözümüne geçmelidir. Konu anlaşılmadan yapılan soru çözümünde öğrencinin çok fazla yanlışı çıkacağı için bu öğrencide başarısızlık duygusunu ortaya çıkaracaktır.
Yapılan çalışmalarda çıkan yanlışlarda not edilerek değerlendirme yapılmalı ve yapılamayan sorular sorularak öğrenme tamamlanmalıdır.
Program yaparken öğrencinin hangi konuyu çalışacağı hangi testleri çözeceğinin belirlenmesinin yanı sıra aktivite ve molalarına da yer vererek kendine vakit ayırması da sağlanmalıdır.
Yapılan programlarda oluşan aksaklıklar ve gerekli düzenlemeler öğrencilerle yapılan görüşmelerde revize edilerek verim artırılmaktadır.

Gönder
Fencebir Eğitim Kurumları olarak size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
312 Ajans